Skip to content
2022-09-14

Bezpieczna praca zdalna – jak zorganizować?

Podczas pracy online szczególnie ważne jest, aby zapewnić ochronę danych przedsiębiorstwa. Przeczytaj nasze wskazówki, aby dowiedzieć się, jakie środki bezpieczeństwa związane z danymi firmowymi i pracą z domu należy zastosować w Twojej organizacji.

ZAPEWNIAMY TECHNOLOGIĘ, WIEDZĘ I ZASOBY DLA NASZYCH KLIENTÓW, ABY WSPOMÓC ICH NAJLEPSZĄ PRACĘ NA ODLEGŁOŚĆ

Zastosuj rozwiązania z naszego portfolio, oto propozycje dla Twojej firmy:

Cyberbezpieczeństwo

W dobie pracy zdalnej znaczenia nabierają kwestie bezpieczeństwa – wiele decyzji podejmowanych jest wyłącznie na podstawie komunikacji elektronicznej. Systemy IT stały się więc jeszcze bardziej krytyczne dla działania firm. Obserwujemy już próby wykorzystywania obecnej sytuacji przez cyberprzestępców. Oto wybrane skuteczne rozwiązania asekuracyjne:
Zaawansowane narzędzia do ochrony komunikacji mailowej – Mimecast (ochrona przed phisingiem, malware, spamem etc.):
Mimecast zapewnia:
– doskonałą ochronę antyspamową
– ochronę antymalware (z użyciem sandboxingu / konwersji dla załączników – ochrona przez atakami niewykrywanymi przez systemy antywirusowe, które stanowią obecnie większość realnych zagrożeń)
– skanowanie URL zawartych w mailach i załącznikach pod kątem niebezpiecznej zawartości
– ochronę przez atakami socjotechnicznymi – podszywaniem się pod pracowników firmy
– ochronę ciągłości działania / dostępu do usług pocztowych – umożliwia dostęp do usług pocztowych mimo awarii systemów po stronie lokalizacji klienta (awaria Exchange, łącza etc.)
Endpoint Protection – czyli ochrona tzw. endpointów – np. komputerów użytkowników (posiadamy w ofercie rozwiązania ESET – antywirus, personal firewall). Można też rozszerzyć ochronę na komputery domowe pracowników.

Biorąc pod uwagę to, że użytkownicy wyszli z sieci wewnętrznej (chronionej zwykle przez firewall’a) ciężar ochrony przesuwa się w stronę ochrony PC.

Ochrona aplikacji webowych

Aktywna ochrona aplikacji webowych przed atakami – za pomocą Web Application Firewall (w naszej ofercie jest chmurowy WAF Barracudy – tzw. WAF-as-a-Service)
Skanowanie podatności aplikacji – w naszej ofercie jest skaner podatności (Acunetix).

Praca grupowa, telekonferencje, wymiana plików

Microsoft Teams i pozostałe narzędzia Microsoft Office (Outlook / Exchange, OneDrive)

Dostęp zdalny

Bezpieczny zdalny dostęp do firmowych aplikacji i zasobów, niezależnie od miejsca pracy i wykorzystywanego urządzenia (Microsoft Remote Desktop Services wraz z towarzyszącymi rozwiązaniami – mamy tu duże doświadczenie, poparte statusem partnerskim z Microsoft (Silver Partner) i szeregiem udanych wdrożeń o niebagatelnej skali
VPN dla pracowników pozwalający na dostęp do sieci firmy.

Bezpieczeństwo danych

Praca zdalna w domu na laptopie, w porównaniu do pracy w biurze, wiąże się z większym ryzykiem utraty i ujawnienia danych. Rozwiązania, które mogą tu pomóc:
Backup i synchronizacja danych (Web Folders, backup do Azure, Redirected Folders, backup dla mailboxów etc.)
Szyfrowanie dysków zabezpieczające przed ujawnieniem danych przy zagubieniu sprzętu (np. BitLocker)
Rozwiązania do ochrony treści dokumentów (ochrona dokumentów przed ujawnieniem, tzw. DRM – np. AD RMS)

W obliczu współczesnych wyzwań, oferujemy wsparcie w implementacji innowacyjnych rozwiązań chmurowych, jednocześnie zachowując niezmienny charakter Twojej firmy. Jako ekspert w dziedzinie korzystamy z platformy Microsoft Azure, by dostarczyć Ci najwyższej jakości usługi

UZYSKAJ BEZPIECZNE ROZWIĄZANIE DLA SWOJEJ FIRMY

Oferujemy pełen zakres produktów i usług z nimi związanych. Zapytaj nasz dział sprzedaży o ceny »

Zobacz także