Skip to content

Wdrożenia

2024-03-11

Wdrożenie enova365 w branży produkcji tworzyw sztucznych: HR na nowym poziomie efektywności

Wdrożenie enova365 w branży produkcji tworzyw sztucznych: HR na nowym poziomie efektywności

O firmie

Marflex – M.J. Maillis Poland Sp. z o.o. dostarcza najwyższej jakości rozwiązania bezpieczeństwa ładunku dla opakowań transportowych. Firma zapewnia kompetentny zespół ekspertów oraz wszechstronną gamę wysokiej jakości produktów z folii stretch i taśm z tworzywa sztucznego, produkowanych w najnowocześniejszych zakładach Marflex, aktualnie zatrudnia ponad 250 osób.

Potrzeby

Przed wdrożeniem systemu enova365, Klient korzystał z autorskiego systemu, który nie spełniał wszystkich potrzeb biznesowych. Istniały trudności z aktualizacjami prawnymi oraz brakiem obsługi wszystkich procesów HR. Celem projektu Alt One było usprawnienie pracy działu HR poprzez wdrożenie systemu ERP oraz dostosowanie go do specyficznych potrzeb Klienta.

Projekt

Kluczowym procesem, który został obsłużony w ramach projektu, było skomplikowane zagadnienie integracji z systemem Rozliczeń Czasu Pracy oraz rozliczanie czasu pracy pracowników, włączając w to przypadki pracy zmianowej.
Głównym wyzwaniem było skuteczne rozliczanie czasu pracy, zwłaszcza w przypadku pracy zmianowej. Dzięki integracji z systemem Rozliczeń Czasu Pracy oraz wdrożeniu specjalnego modułu, udało się skutecznie zarządzać tym procesem.

Dodatkowe rozwiązania

Poza standardowymi funkcjonalnościami systemu enova365, zespół Alt One wdrożył także dodatkowe rozwiązania, takie jak:

  •  Zczytywanie godzin pracy z systemu RCP – zapewnia dokładne rejestrowanie czasu pracy pracowników.
  •  Podzielnik Kosztów – umożliwia efektywne zarządzanie kosztami zatrudnienia oraz ich rozliczanie.
  • Alt One Wielowymiarowy Podział Płac  – pozwala m.in. na podział wszystkich elementów składowych wypłaty.
  • Alt One Obecności w Pulpitach – umożliwia łatwą obsługę potwierdzeń obecności w Pulpitach Pracownika i Kierownika.
Wdrożone Moduły enova365
  • Kadry i Płace: Zapewnia kompleksowe zarządzanie kadrami i płacami pracowników.
  • Pulpity Pracownicze: Umożliwia dostęp pracowników do swoich danych oraz informacji związanych z pracą.
  •  Integracje RCP: Integracja z systemem Rozliczeń Czasu Pracy.
Wdrożenie enova365 w branży produkcji tworzyw sztucznych: HR na nowym poziomie efektywności

Rezultaty

Dzięki wdrożeniu systemu enova365 oraz dostosowaniu go do specyficznych potrzeb firmy Marflex, udało się znacząco usprawnić pracę działu HR:

  • Usprawnienie komunikacji: pracownicy zyskali możliwość łatwego dostępu do swoich danych kadrowo-płacowych za pośrednictwem Pulpitu Pracownika.
  • Poprzez bieżącą kontrolę danych w systemie, udało się znacząco zoptymalizować procesy kadrowo-płacowe. Dzięki temu unikamy opóźnień i nieścisłości w obszarze zarządzania personelem.
  • Projekt pozwolił na znaczne usprawnienie raportowania w zakresie wynagrodzeń i kadr. Teraz dane są szybko dostępne i łatwo przetwarzalne, co ułatwia podejmowanie decyzji oraz planowanie strategiczne.

Nowe funkcjonalności pozwalają na efektywne zarządzanie kadrami, płacami oraz czasem pracy pracowników, co przekłada się na wydajność oraz efektywność całej organizacji.

Wzbudziliśmy Twoje zainteresowanie?

Chcesz otrzymać szczegółowe informacje o funkcjonalnościach, kosztach, bądź dowiedzieć się jak wygląda proces wdrożenia?

Skontaktuj się z nami  

Zobacz także